معرفی مستربچ براق کننده

معرفی مستربچ براق کننده

مستربچ براق کننده به‌عنوان مواد افزودنی در صنعت برای بهبود رنگ محصولات پلاستیکی مورداستفاده قرار می‌گیرد. درواقع می‌توان با استفاده از این مواد افزودنی، قطعات پلیمری و محصولات پلاستیکی را براق کرد. البته با استفاده از مستربچ براق‌کننده سطح محصولات نهایی براق و درخشنده می‌شود. علاوه بر این می‌توان با استفاده از براق‌کننده نوری خواص ظاهری محصولات نهایی اعم از پلاستیک و .... را بهبود بخشید. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی مستربچ براق‌کننده بپردازیم بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

مستربچ براق‌کننده

مستربچ براق‌کننده ازجمله مواد افزودنی است که درخشندگی فوق‌العاده‌ای به پلیمرها می‌بخشد و سطح کدر مانند محصولات را براق و درخشنده می‌کند. این مواد افزودنی قابلیت جذب طیف گسترده‌ای از نور UV رادارند که طی این فرآیند نور دریافتی را در ناحیه آبی طیف مرئی منعکس می‌کنند. با توجه به این امر خواص ظاهری قطعات پلیمری یا پلاستیکی درخشان و براق خواهد شد. استفاده از مستربچ براق‌کننده در صنعت موجب جذاب شدن ظاهر محصولات می‌شود.

انواع مستربچ براق‌کننده

انواع متنوعی از مستربچ براق‌کننده در بازار موجود است که هرکدام دارای خواص منحصربه‌فردی هستند. رایج‌ترین مستربچ براق‌کننده عبارت‌اند از:

مستربچ براق‌کننده یونیورسال

مستربچ براق‌کننده یونیورسال یک نوع از مستربچ براق‌کننده محسوب می‌شود که در قالب‌گیری تزریقی و قالب‌گیری بادی به کار می‌رود. این نوع مواد افزودنی برای بهبود خواص ظاهری بسیاری از محصولات پلاستیکی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

مستربچ براق‌کننده بر پایه پلی‌اتیلن

در محصولات پلی‌اتیلن از مستربچ براق‌کننده بر پایه پلی‌اتیلن استفاده می‌شود. اغلب این نوع مواد افزودنی در قالب‌گیری بادی به کار می‌رود.

مستربچ براق‌کننده مبتنی بر پلی‌پروپیلن

مستربچ براق‌کننده مبتنی بر پلی‌پروپیلن نیز یکی دیگر از مستربچ براق‌کننده است که اغلب در کاربردهای قالب‌گیری تزریقی به کار می‌رود.

معرفی مستربچ براق کننده

دلایل استفاده از مستربچ براق‌کننده

یکی از دلایل قابل‌توجه در استفاده از مستربچ براق‌کننده این است که پس از گذشت زمان و با قرار گرفتن در مجاورت نور نامرئی و اشعه یو وی محصولات پلاستیکی خصوصیات ظاهری خود را از دست می‌دهند. در اثر این عوامل محصولات پلاستیکی زردرنگ می‌شوند. با توجه به این امر می‌توان خصوصیات ظاهری محصولات پلاستیکی را با استفاده از مستربچ براق‌کننده بهبود بخشید. علاوه بر محصولات پلاستیکی می‌توان با استفاده از مستربچ سطح محصولات پلاستیک و کاغذ را درخشان و براق کرد. از طرفی با کمک این مواد افزودنی می‌توان زمان زرد شدن محصولات نهایی را به تعویق انداخت.

مهم‌ترین مزایای استفاده از مستربچ

مستربچ شکل گرانولی و دانه‌دانه‌ای دارد که استفاده از آن بسیار راحت است. از طرفی حمل‌ونقل و ذخیره‌سازی آن نیز بسیار راحت انجام می‌شود.
یکنواخت و یکدست شدن رنگ و خواص محصولات نیز از دیگر مزایای استفاده از مستربچ است.
استفاده از مستربچ موجب می‌شود تا مواد افزودنی به شکل مناسب در همه قسمت‌های محصولات نهایی به یک‌شکل پخش شوند.
استفاده از مستربچ موجب افزایش کیفیت محصولات نهایی می‌شود که در پی آن استفاده از رنگ و سایر مواد افزودنی کاهش می‌یابد و درنتیجه هزینه‌های تولید نیز کاهش می‌یابد.
مستربچ سلامتی کارکنان را حفظ خواهد کرد چراکه مستربچ مانع از پخش شدن پیگمنت‌ها در هوا می‌شود.
به‌کارگیری مستربچ موجب ثبات رنگ در خواص ظاهری محصولات نهایی می‌شود و از طرفی نقش بسزایی در شفافیت محصولات دارد.
هزینه پاک‌سازی و تمیزکاری با استفاده از مستربچ کاهش خواهد یافت به این دلیل که می‌توان با استفاده از مستربچ، به‌راحتی دستگاه را از رنگ و مواد پاک کرد.

کاربردهای مستربچ براق‌کننده

مستربچ براق‌کننده با توجه به قابلیت‌های بالایی که دارد اغلب در طیف گسترده‌ای از محصولات پلاستیکی کاربرد دارد. در ادامه به برخی از کاربردهای مستربچ براق‌کننده می‌پردازیم.
بسته‌بندی محصولات اعم از ظروف و بطری
لوازم‌خانگی مانند ظروف غذا و لوازم آشپزخانه
لوازم الکترونیکی مانند پوسته لپ‌تاپ و قاب تلفن همراه
قطعات خودرو مانند تزئینات داخلی و داشبورد
اسباب‌بازی‌ها مانند قطعات بازی روی تخته و اکشن فیگورها

نحوه استفاده از مستربچ براق‌کننده

برای دستیابی به نتیجه موفق از مستربچ براق‌کننده باید به‌طور صحیح از آن استفاده کرد. درواقع به کار بردن مقدار مناسب از مواد افزودنی و همچنین اطمینان از پخش یکنواخت آن در همه قسمت‌های محصولات پلاستیکی به معنای استفاده درست از مستربچ براق‌کننده است.
از طرفی کنترل درست فرآیند قالب‌گیری یا تزریق نیز اهمیت بالایی دارد. به این دلیل که تغییر در فشار و دما تأثیر بسزایی در محصولات نهایی دارد. بنابراین با در نظر گرفتن این مراحل می‌توانید اطمینان یابید که در پایان محصولات نهایی کیفیت بالایی دارد.

نکات خرید و استفاده از افزودنی براق‌کننده

مستربچ براق‌کننده به رنگ فسفری در بازار موجود است که برای دستیابی به نتیجه بهتر از به‌کارگیری مستربچ باید در زمان خرید آن نکات مهم و ضروری را در نظر داشته باشید. این نکات عبارت‌انداز:
در زمان خرید مستربچ به این نکته دقت داشته باشید که مواد افزودنی با مواد اولیه پلاستیک همخوان باشد.
کیفیت مواد افزودنی در کیفیت تولیدات و براق بودن آن‌ها نقش بسزایی دارد به همین دلیل باید از محصولات باکیفیت استفاده شود.

رنگ مستربچ فسفری رنگ است که باید در زمان خرید مستربچ به آن توجه داشته باشید.

خرید آنلاین مستربچ براق‌کننده

تولیدکنندگان در صنایع تولید محصولات پلیمری برای دستیابی به محصولات باکیفیت مستربچ براق‌کننده را به کار می‌گیرند.
درواقع با افزودن مستربچ براق‌کننده به مواد پلیمری، ویژگی‌های فیزیکی ازجمله رنگ و حجم محصولات نهایی بهبود می‌یابد.
البته برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مستربچ براق‌کننده می‌توانید به وب‌سایت مرتبط با صنایع پلیمر سر بزنید و اطلاعات بیشتری را در این رابطه کسب کنید.
برای خرید آنلاین مستربچ براق‌کننده می‌توانید از طریق فضای مجازی این مواد افزودنی را خریداری کنید. همان‌طور که بیان کردیم انواع متنوعی از مستربچ براق‌کننده در بازار موجود است که هرکدام کیفیت متفاوتی از یکدیگر دارند. بنابراین هرکدام از مستربچ براق‌کننده با توجه به سطح کیفیت، قیمت متفاوتی دارند. بنابراین شما با مشاهده لیست محصولاتی وب‌سایت فروشگاه می‌توانید ویژگی‌های هر محصول باقیمت‌های هرکدام را مشاهده کنید و در انتها محصول را سفارش دهید.

سخن پایانی

از محصولات پرکاربرد در صنایع تولید محصولات پلیمری و پلاستیکی می‌توان به مستربچ اشاره کرد. البته یکی از دلایل محبوبیت این مواد افزودنی در میان تولیدکنندگان، مزیت‌های بیشمار این مواد است. استفاده از مستربچ در صنایع کار سخت و دشواری نیست برعکس بسیار راحت انجام می‌شود. مستربچ با جذب نور یو وی و انعکاس آن در ناحیه مرئی موجب براق دیده شدن سطح محصولات می‌شود.

هم اکنون با ما تماس بگیرید
@modiranpolymer modiranpolymer
09201004507 011-42434507~8

 

آدرس

آدرس کارخانه :

استان مازندران- شهرستان سوادکوه شمالی- شیرگاه- شهرک صنعتی بشل- فاز 1- خیابان صنعتگران 1

تلفن: 01142434507

فکس: 01142434508

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلگرام: @modiranpolyemr

گواهینامه ها

گواهینامه ایزو مدیران پلیمر شهران