کامپاند پلیمری بر پایه پلی پروپیلن

زمانی که به پلیمربر پایه پلی پروپلین افزودنی های خاص جهت تقویت خواص ساختار های پلیمری و افزایش مقاومت اضافه می شود کامپاندهای پلی پروپیلنی ساخته می شود . بسیاری از تولیدکنندگان برای تولید خواصی بهتر به کامپاند موادی مانند الیاف شیشه ، چوب و تالک و... اضافه می کنند البته بااین کار بخشی از خواص ماده تقویت می شود سبب بهبود برخی از ویژگی ها و کاربردهای آن می شود. با توجه به نوع ماده افزودنی به کامپاند به انواع مختلفی دسته بندی می شود که مهم ترین انها عبارتند از : کامپاندهای پلی پروپیلن تقویت شده با الیاف شیشه ، کامپاندهای پلی پروپیلن تقویت شده با EPDM ، کامپاندهای پلی پروپیلن تقویت شده با تالک پلی پروپیلن .
کامپاندهای پلی پروپیلن تقویت شده با الیاف شیشه : این کامپاند از ترکیب 10تا40درصد الیاف شیشه با پروپلین ساخته می شود. الیاف شیشه سبب تقویت خواص فیزیکی و مکانیکی بالا به پلیمر می شوند و تعادل بسیار خوبی میان خواص و قیمت کامپاند مهندسی ایجاد می کند برای اینکه الیاف شیشه بتواند بخوبی نقش آفرینی کند باید به پلیمر پایه بچسبند برای این کار باید از عامل واسط جفت کننده با نسبت معین استفاده شود.
کامپاندهای پلی پروپیلن تقویت شده با تالک پلی پروپیلن : بسته به نوع کاربرد تالک از10تا40درصد به پلیمر اضافه می شود.تالک ماده نرمی است و دافع آب می باشد و با مواد شیمیایی واکنش نشان نمی دهد. مهمترین عوامل استفاده از تالک افزایش سختی و چغرمگی پلی‌پروپیلن،‌ مقاومت در برابر ضربه و همچنین استحکام کششی و استحکام فیزیکی می باشد.
کامپاندهای پلی پروپیلن تقویت شده با EPDM : از افزودنی‌های ترموپلاستیکی الاستومر برای بهبود خواص مقاومت در برابر پارگی و افزایش انعطاف پذیری و مقاومت در برابر ضربه استفاده می شود بیشترین کارایی EPDM در صنعت خودرو سازی می باشد.

مزایای کامپاند پلی پروپلین :


استحکام کششی پلیمر نهایی افزایش پیدا می‌کند.
مقاومت در برابر ضربه یا چغرمگی پلیمر نهایی به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. این نکته برای محصولاتی که مدام در معرض ضربه خارجی قرار دارند، بسیار مهم است؛ به عنوان مثال قطعات بدنه خودرو.
مدول الاستیسیته مواد پلیمری ارتقا پیدا می‌کند.
تحمل محصولات پلیمری در برابر حرارت بالاتر می‌رود و می‌توان محصولات را در دماهای بالاتر مورد استفاده قرار داد.
پایداری ابعادی پلیمر ارتقا پیدا می‌کند و در نتیجه دوام و عمر مفید محصولات بیشتر می‌شود.
مقاومت خزشی پلیمر بیشتر می‌شود.
قیمت تمام شده محصولات پلیمری کمتر می‌شود.


کاربرد کامپاند پلی پروپیلن :


صنعت خودرو
تولید فیلم
تولید لوله
ساخت قطعات و تجهیزات پلاستیکی

هم اکنون با ما تماس بگیرید
@modiranpolymer modiranpolymer
09201004507 011-42434507~8

 

آدرس

آدرس کارخانه :

استان مازندران- شهرستان سوادکوه شمالی- شیرگاه- شهرک صنعتی بشل- فاز 1- خیابان صنعتگران 1

تلفن: 01142434507

فکس: 01142434508

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلگرام: @modiranpolyemr

گواهینامه ها

گواهینامه ایزو مدیران پلیمر شهران