۱۰روش موثر در کاهش هزینه تولید در تزریق پلاستیک

۱۰روش موثر در کاهش هزینه تولید در تزریق پلاستیک

کاهش هزینه تولید در تزریق پلاستیک یکی از عواملی است که امروزه فکر همه تولیدکنندگان را به خود مشغول کرده است زیرا این کاهش هزینه باعث می‌گردد که بتوان مواد با قیمت ارزان‌تری تولید شود و در نتیجه قیمت محصولات در بازار هم کمتر می‌شوند و خریداران بیشتری را به خود جلب می‌کنند. ما در این جا می‌خواهیم به روش‌های کاهش این هزینه‌ها بپردازیم همراه ما باشید.

کاهش هزینه تولید در تزریق پلاستیک

برای این که بتوانید هزینه مصرفی خود را کاهش دهید می‌توانید از روش‌های زیر استفاده نمایید.

۱)کاهش ضایعات در زمان تولید:

یکی از عمده مشکلات در زمان تولید پلاستیک این است که مواد اولیه‌ای را که داخل دستگاه می‌ریزند تا قالب گیری شود مقدار زیادی از آن به عنوان ضایعات به هدر رفته می‌شود که همین عامل باعث می‌گردد دیگر از آن مواد اولیه نتوان استفاده کرد و هزینه‌ای که برای خرید آن هم مصرف شده است به هدر می رود.

۲)کاهش محصولات آسیب دیده:

ما باید مشخص کنید که چه عاملی سبب آسیب به مواد پلاستیکی تولیدشده می‌شودکه باید برای رفع مشکل اقدامات لازم را انجام دهید. در غیر این صورت وارد شدن مواد پلاستیکی آسیب دیده به بازار باعث می‌گردد که شما خریداران خود از دست دهید و همین عامل سبب می‌گردد که سود شما کم شود.

۳)انبار کردن مواد اولیه:

گاهی ممکن است که شما مواد اولیه‌ای را خریداری کنید و فروشنده به شما اجازه دهد که پول آن را یک ماه بعد پرداخت کنید. در واقع شما این مواد اولیه را در انبار ذخیره می‌کنید چون در حال حاضر مواد دارید و نیازی به استفاده کردن از آن مواد را ندارید. در این زمان ممکن است به خاطر تورم موجود در بازار مواد اولیه گران‌تر شود که در این صورت شما توانسته‌اید با این خرید سود کنید و مواد پلاستیکی با قیمت پایین تری را نسبت به رقبای خود وارد بازار کنید و آن‌ها را با قیمت پایین‌تری به فروش برسانید.

۱۰روش موثر در کاهش هزینه تولید در تزریق پلاستیک

۴)کاهش مواد تزریقی:

یکی دیگر از روش‌های کاهش هزینه تولید در تزریق پلاستیک این است که شما حفره دستگاه تولید پلاستیک خود را طوری تنظیم کنید که به مواد اولیه پلاستیک کمتری احتیاج داشته باشید در این صورت هزینه مصرفی شما نیز کمتر می‌گردد.

۵)استفاده مجدد از مواد بازیافتی:

کی دیگر از روش‌های کاهش هزینه این است که شما بیایید و از مواد بازیافتی و هدر رفته خود استفاده کنید و دوباره با آن مواد محصولات پلاستیکی را تولید نمایید. اما در اینجا ممکن است که محصولی را که تولید کرده‌اید کیفیت آن محصولی را که با مواد مرغوب تولید شده است را نداشته باشد. پس به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای این محصولات جدید نام دیگری انتخاب کنید تا برند شما نزد خریداران خراب نشود و همچنان مشتریان خود را داشته باشید.

۶)به حداقل رساندن سفارش سازی:

این جمله به این معنا است که مثلا شما به جای این که محصولات پلاستیکی در طرح‌ها و رنگ بندی‌های متنوعی تولید کنید که نیاز به مواد اولیه بالایی دارد و همچنین هدر رفت آن‌ها هم زیاد است بیایید محصولات پلاستیکی ساده تری را تولید نمایید . در این صورت مواد اولیه که نیاز دارید کمتر می‌شود و همچنین نیز هدر رفت آن‌ها هم کاهش می یابد که این مورد کاملا به سود شما خواهد بود.

۷)استفاده از قالب‌های چند کویته و تولید همزمان چند محصول:

در این روش شما محصولاتی را که شباهت به هم دارند به جای این که هر کدام را در دستگاه جدا قالب سازی و تولید کنید آن‌ها را هم زمان با هم تولید می‌نمایید. در این روش ممکن است هزینه قالب سازی و ابزار کمی برای شما نسبت به حالت معمولی بیشتر شود اما در کل هزینه مصرفی شما نسبت به زمانی که بخواهید هر کدام از محصولات را جدا قالب زنی و تولید کنید کمتر خواهد شد.

۸)طراحی دقیق و هوشمندانه قالب‌ها:

یکی از روش‌هایی که به شما کمک می‌کند تا هزینه مصرفی خود را کاهش دهید این است که شما بیایید و از یک فرد متخصص کمک بگیرید تا قالب‌های مناسبی را برای شما طراحی کنند. قالب سازی در تولید پلاستیک نقش بسیار مهمی دارد و می‌تواند در مصرف مواد اولیه شما تأثیر بسیار زیادی داشته باشد.

۹)دستگاه‌ها و افراد متخصص:

یکی از عواملی که شاید در نگاه اول مهم نباشد اما از اصلی ترین و مهم ترین موارد برای کاهش هزینه به حساب می‌آید دستگاه و افراد متخصص است. دستگاه شما باید کاملا سالم باشد تا هدر رفت و دورریز را به کمترین مقدار برساند. در واقع افرادی که با دستگاه کار می‌کنند نیز باید کاملا متخصص باشند تا بتوانند این کار را به درست ترین روش ممکن انجام دهند وگرنه خود افراد نیز باعث هدر رفت مواد خواهند شد.

۱۰)قالب تزریق پلاستیک:

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید در این زمینه از آن استفاده نمایید تهیه نمودن این قالب است که این روزها طرفداران زیادی را هم پیدا کرده است و بسیار هم پرکاربرد و تأثیرگذار در زمینه کاهش هزینه‌ها می‌باشد.

از مهمترین دلایل تولید قطعات پلاستیکی

حال که با روش‌های کاهش هزینه در تولید مواد پلاستیکی آشنا شدید در اینجا به بررسی این موضوع می‌‌پردازیم که اصلا پلاستیک را برای چه منظوری تولید می‌کنند.
•قطعاتی که از جنس پلاستیک ساخته و روانه بازار می‌گردند نسبت به سایر قطعات زودتر تولید خواهند شد.
•،اگر در تولید قطعات پلاستیکی از مواد اولیه مرغوب استفاده شود این قطعات تولید شده دوام و مقاومت بسیار بالایی خواهند داشت.
•مواد اولیه که برای تولید قطعات پلاستیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند از سایر قطعات تولیدی با جنس‌های دیگر ساده تر و کم هزینه تر هستند.
•قطعات پلاستیکی که تولید می‌شوند چون هزینه کمتری دارند نسبت به قطعات با جنس‌های دیگر پس درنتیجه وقتی وارد بازار می‌شوند نیز مصرف کنندگان برای تهیه نمودن آن‌ها هزینه کمتری را پرداخت خواهند نمود.
•از لحاظ محیط زیستی نیز قطعات پلاستیکی را می‌توان بازیافت نمود و قطعات پلاستیکی دیگری از آن‌ها تولید کرد.
•با این که قطعات پلاستیکی موقع تولید دارای‌ هدر رفت و ضایعات می‌باشند اما این ضایعات ایجاد شده نسبت به سایر جنس‌های دیگری که تولید می‌شوند بسیار کمتر می‌باشد.

هم اکنون با ما تماس بگیرید
@modiranpolymer modiranpolymer
09201004507 011-42434507~8

 

آدرس

آدرس کارخانه :

استان مازندران- شهرستان سوادکوه شمالی- شیرگاه- شهرک صنعتی بشل- فاز 1- خیابان صنعتگران 1

تلفن: 01142434507

فکس: 01142434508

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلگرام: @modiranpolyemr

گواهینامه ها

گواهینامه ایزو مدیران پلیمر شهران