معرفی انواع گریدهای پلی‌اتیلن سنگین HDPE و کاربرد آن‌ها

معرفی انواع گریدهای پلی‌اتیلن سنگین HDPE و کاربرد آن‌ها

این روزها در صنایع، کارخانجات تولیدی همه تلاش خود را به کار می‌گیرند که محصولات خود را از مواد اولیه باکیفیتی تولید کنند. موادی که آن‌ها جهت تولید محصولات خود مدنظر دارند دارای ویژگی‌های همچون مقاومت بالا، سبک‌وزن بودن و قیمت مناسب است.
مواد پلی‌اتیلن دارای چنین ویژگی‌های برتری است که به همین دلیل این روزها بسیار پرکاربرد هستند.

از پلی‌اتیلن در صنعت پلاستیک‌سازی برای تولید محصولات پلاستیکی استفاده می‌شود. با توجه به کم‌وزن بودن و همچنین مقاومت بالا و از طرفی قیمت مقرون‌به‌صرفه آن از پلی‌اتیلن در صنعت پلاستیک‌سازی استفاده می‌شود.
علاوه بر این پلی‌اتیلن در برابر نور خورشید، مواد شیمیایی و هرگونه ضربه‌ای مقاومت بالایی دارد که به همین دلیل از آن در تولید بطری‌ها ولوله‌ها استفاده می‌شود.
پلی‌اتیلن سنگین یا HDPE یکی نوع از مواد پلی‌اتیلن است که وزن و چگالی بالایی دارد. چگالی آن در حدود ۰.۹۴۱ تا ۰.۹۶۵ است که تحت این امر در دسته ترموپلاستیک قرار می‌گیرد.

کاربردهای پلی‌اتیلن سنگین HDPE

انواع متنوعی از پلی‌اتیلن سنگین تولید و عرضه می‌شود که هرکدام کاربردهای متفاوتی دارند. در ادامه به کاربردهای آن می‌پردازیم.

تولید لوله

در تولید لوله‌ها از موادی همچون پلی‌اتیلن سنگین استفاده می‌شود به این دلیل که استحکام بالایی دارد و در برابر اشعه فرابنفش نیز بسیار مقاوم است.
در تولید لوله‌ها به مواد سخت با چگالی بالا نیاز است که به همین دلیل در تولید لوله‌ها بهتر است از پلی‌اتیلن سنگین استفاده شود.

ساخت ظروف

در لوازم منزل برای ساخت استندها و ظروفی که کاربرد زیادی دارند پلی‌اتیلن به کار می‌رود.

تولید بطری

در تولید بطری‌هایی همچون بطری‌های نوشیدنی، مواد آرایشی و بهداشتی، ضدعفونی‌کننده‌ها، نگهداری مواد شیمیایی از پلی‌اتیلن سنگین استفاده می2شود.
این بطری‌ها دارای مقاومت بالایی هستند که به دلیل رنگ شدن نیز استحکام بالایی دارند و در برابر ضربه نیز مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند.

تولید اسباب‌بازی

برای جلوگیری از تغییر رنگ اسباب‌بازی‌ها در زمان تولید آن از پلی‌اتیلن سنگین استفاده می‌شود.

علاوه بر موارد مذکور از پلی‌اتیلن سنگین به دلیل ویژگی‌های مطلوب در تولید جعبه‌های حمل‌ونقل، ورق بسته‌بندی و فیلم استفاده می‌شود.

انواع گریدهای پلی‌اتیلن سنگین

انواع گریدهای پلی‌اتیلن سنگین

پلی‌اتیلن سنگین HDPE دارای گریدهای متنوعی است که مهم‌ترین آن گرانول سنگین تزریقی و گرانول سنگین بادی است.
البته هرکدام از این گریدها نیز دارای انواع متنوعی شامل گریدهای EX1، EX2، EX3، EX4 و EX5 هستند. در ادامه هر یک را به‌طور جداگانه بیان خواهیم کرد

گرانول پلی‌اتیلن سنگین تزریقی

گرانول پلی‌اتیلن سنگین تزریقی دارای کیفیت بالایی است به این دلیل که از پودر درجه‌یک پلی‌اتیلن ساخته‌شده است.
هزینه تولید آن بالا است و به‌مراتب قیمت نهایی آن نیز بسیار بالا خواهد بود.
البته برای عرضه کردن گرانول پلی‌اتیلن سنگین تزریقی باقیمت پایین‌تر بهتر است در تولید آن از مواد بازیافتی استفاده شود.
با توجه به این امر گرانول سنگین تزریقی که از مواد بازیافتی تولید می‌شود بهتر است در تولید محصولاتی به کار رود که درجه حساسیت پایین‌تری دارند.
البته گرانول پلی‌اتیلن سنگین تزریقی نیز دارای گریدهای متفاوتی نیز هست که هرکدام دارای خواص مختص خود می‌باشند و البته هرکدام نیز کاربردهای متنوعی دارند.
از ویژگی‌های برتر این گریدهای تزریقی می‌توان به استحکام و مقاومت بالا در برابر ضربه، سفتی و جریان پذیری آن اشاره کرد.
پلی‌اتیلن سنگین تزریقی دارای سختی بالایی است که در برابر مواد شیمیایی نیز به‌خوبی از خود مقاومت نشان می‌دهد.نفوذپذیری پایین و همچنین چگالی بالا نیز از دیگر ویژگی‌های برتر گرانول پلی‌اتیلن سنگین تزریقی است.

گرانول پلی‌اتیلن سنگین بادی

گرانول پلی‌اتیلن سنگین بادی یک از محصولات مهم واصلی در صنایع پتروشیمی است. در برخی از کارخانه‌های تولید این محصول گرانول به‌صورت پودر تولید و به همین شکل نیز به بازار عرضه می‌شود.
آن گرانول سنگین بادی در برابر هرگونه ضربه و مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارد و البته بسیار شفاف نیز هست. در تولید لوازم سرویس بهداشتی، بطری‌های سفیدکننده و روغن‌موتور از این نوع پلی‌اتیلن سنگین استفاده می‌شود.
این نوع گرانول در برابر بازها و اسیدها مقاومت شیمیایی بالایی دارد و از طرفی در برابر عوامل جوی و محیطی نیز به‌خوبی از خود مقاومت نشان می‌دهد.

کاربردهای گرانول پلی‌اتیلن سنگین HDPE

انواع از گریدهای پلی‌اتیلن سنگین HDPE موجود است که هرکدام با توجه به مزایا و ویژگی‌هایی که دارند در صنایع مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرند. در صنایع غذایی از این گرانول در بسته‌بندی مواد خوراکی به کار می‌رود. البته به دلیل استحکام بالا نیز در انواع مخازن و سینی‌ها نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد.
علاوه بر این در قایق پلاستیکی،درپوش بطری‌ها، بنرها، رشته‌ها و فیلم‌های پرينتر سه‌بعدی، قاب‌های کوله‌پشتی‌ها، اسباب‌بازی‌ها، لوله‌های انتقال فشار آب قوی، ظروف نگه‌دارنده سوخت‌ها ولوله‌های انتقال آب فاضلاب‌ها نیز کاربرد دارد.

نکات مهم در خرید گرانول پلی‌اتیلن سنگین HDPE

در ایران بسیاری از تولیدکنندگان صنایع پتروشیمی، گرانول تولید می‌کنند. ناگفته نماند که گرانول شکل تغییریافته پلیمر است که به همین دلیل زیاد در صنایع به کار می‌رود. تولیدکنندگان این پلیمر در ایران با یکدیگر رقابت شدیدی نسبت به تولید این پلیمر با یکدیگر دارند. همه تولیدکنندگان در صنایع در تلاش هستند که محصولات باکیفیت و متناسب با نیاز هرکدام از مشتریان را تولید کنند. البته شما به‌عنوان مشتری خرید این محصول در زمان خرید باید به برخی از نکات توجه داشته باشید که در ادامه این نکات را برای شما بیان می‌کنیم.
نکات مهم در خرید گرانول پلی‌اتیلن سنگین HDPE شامل چندین نکات مهم است که باید به آن توجه کنید.
یکی از فاکتورهای مهم در زمان خرید این گرانول، قیمت آن است که البته در زمان خرید توجه کردن به قیمت آن‌یکی از نکات اصلی در زمان خرید گرانول است.
در نظر گرفتن ویژگی‌های ظاهری، فیزیکی،شیمیایی و بنیادی نیز از دیگر نکاتی است که باید در زمان خرید گرانول به آن توجه کنید.
توجه کردن به نام و نشان تجاری تولیدکننده گرانول و همچنین نوع گرید گرانول نیز از نکات دیگری است که در زمان خرید باید توجه داشته باشید.
با توجه به مصارف بالای گرانول پلی‌اتیلن شرکت‌های داخلی و خارجی زیادی اقدام به تولید این محصول می‌کنند. در ایران تولیدکنندگان داخلی در شهرهایی همچون ایلام، تبریز، باختر،جم، لرستان و بندر امام اقدام به تولید گرانول پلی‌اتیلن می‌کنند.

خريد گرانول پلی‌اتیلن سنگین HDPE

گرانول پلی‌اتیلن سنگین در مصارف تجاری و صنعتی کاربرد دارد و از آن در کارخانه‌های تولیدی به‌عنوان مواد اصلی در تولید محصولات پلاستیکی استفاده می‌شود. گرانول پلی‌اتیلن سنگین به‌صورت خام برای مصارف خانگی هیچ کاربردی ندارد بلکه در کارخانه‌های تولیدی محصولات پلاستیکی کاربرد دارد.
در زمان خرید گرانول پلی‌اتیلن سنگین HDPE سعی کنید که برندهای داخلی این محصول را انتخاب و خریداری کنید تا بتوانید به‌نوعی به اقتصاد کشورمان کمک بزرگی کنید. از طرفی گرانول‌ پلی‌اتیلن تولید کشورمان کیفیت بالایی دارد که می‌توان با اطمینان بالایی آن را خریداری کرد.

سخن پایانی

روش‌های تولید محصولات پلاستیکی این روزها به‌صورت مکانیزه انجام می‌گیرد و دلیل این امر هم می‌توان به پیشرفت صنعت و تکنولوژی در این عرصه اشاره کرد. درواقع یکی از پرمصرف‌ترین و درعین‌حال کاربردی‌ترین مواد تشکیل‌دهنده محصولات پلاستیکی، گرانول پلی‌اتیلن سنگین است. با توجه به کم‌وزن بودن و همچنین مقاومت بالا و از طرفی قیمت مقرون‌به‌صرفه آن از پلی‌اتیلن در صنعت پلاستیک‌سازی استفاده می‌شود.
علاوه بر این پلی‌اتیلن در برابر نور خورشید، مواد شیمیایی و هرگونه ضربه‌ای مقاومت بالایی دارد که به همین دلیل از آن در تولید بطری‌ها ولوله‌ها استفاده می‌شود.
گرانول پلی‌اتیلن سنگین HDPE دارای انواع متنوعی است که هرکدام با توجه به ویژگی‌هایی که دارند در تولید محصولات پلاستیکی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

هم اکنون با ما تماس بگیرید
@modiranpolymer modiranpolymer
09201004507 011-42434507~8

 

آدرس

آدرس کارخانه :

استان مازندران- شهرستان سوادکوه شمالی- شیرگاه- شهرک صنعتی بشل- فاز 1- خیابان صنعتگران 1

تلفن: 01142434507

فکس: 01142434508

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلگرام: @modiranpolyemr

گواهینامه ها

گواهینامه ایزو مدیران پلیمر شهران